Urheilun uusi hakupalvelu

Sportteri.fi on urheilun uusi hakupalvelu joka tarjoaa suomalaisille nykyaikaisen pääsyn paikalliseen seuratoimintaan. Yli 40 lajiliiton yhteistyöhanke tuo urheiluseurat ensimmaistä kertaa yhteen palveluun ja helpottaa seuroihin tutustumista verkossa. Sportterin karttapalveluun on tuotettu monipuoliset hakutoiminnot sekä tehokas viestintäjärjestelmä uuden harrastuksen aloittamista varten. Seuroille Sportteri tarjoaa laadukasta näkyvyyttä verkossa ja tehokkaat työkalut seuran jäsenhankintaan.sportteri3

Varmista näkyvyys -> rekisteröi seurasivu

Sportteri.fi tarjoaa kaikille urheiluseuroille maksuttoman profiilin palvelussa. Seuraprofiilin avulla ihmiset voivat tutustua seuran toimintaan ja lähettää nopeasti viestejä toimihenkilöille. Yhteydenotot lähetetään palvelun sisällä suoraan seuralle ja uudet harrastajat voidaan ohjata nopeasti mukaan ryhmien toimintaan. Seuraprofiilin tekeminen on kaikille seuroille ilmaista ja tietojen syöttäminen vie vain muutaman minuutin.

sportteri4

Seura voi rekisteröityä täällä.

sportteri2

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s